Archiwum dla ‘kartki’ Kategorii

Mozaikowe kwiatki

wtorek, Kwiecień 8th, 2014

Powróciłam znowu do mozaiki ze skorupek jajek. Tym razem wykorzystałam je do stworzenia kwiatów. Z nich to właśnie powstały takie oto kartki. Moim zdaniem bardzo ciekawie wyszło a Wy co o tym sądzicie?

Czerwone serduszko i literki

wtorek, Luty 18th, 2014

Dzisiaj przybywam z kolejną karteczką. Znowu recyklingowa, ale takie były wytyczne wyzwania u SZMEKa: „Ekologiczne Walentynki z czerwonym sercem”. Walentynki nigdy nie były moją mocną stroną, ale postanowiłam jednak zrobić po walentynkową kartkę i zgłosić ją do wyzwania. Kartka spełnia również warunek ogłoszonego przez PWC  ” Wyzwania literowego Frezji” zgłaszam więc ją i do tego wyzwania. Jako tło kartki wykorzystałam zamiennik folii bąbelkowej, baza serducha to szary papier, literki tekturowe
a czerwone serduszko drewniane. Wyszło bardzo ekologicznie.

Folia aluminiowa i co z tego wynikło.

sobota, Luty 15th, 2014

Opiszę Wam jak powstała moja kolejna kartka eksperymentalna. Lubię czasem bawić się w wymyślanie czegoś nowego. Po skorupkach jajek i gorącym kleju przyszła pora na spożywczą folię aluminiową. Pojawia się ona w sieci w różnych pracach, ale raczej nie w scrapkbookingu (ja przynajmniej nie zauważyłam). Tyle wstępu a teraz jak to zrobiłam. Z  kartonika wycięłam kształt serca i posmarowałam go klejem. Nakleiłam na tak spreparowany szablon (mocno dociskając) lekko pomarszczoną folię. Podwinęłam brzegi pod spód i odcięłam jej naddatek. Kolejną czynnością było pomalowanie serca białą farbą, której nadmiar natychmiast ścierałam. Farba została tylko na niewielkich fragmentach serca . Dodatkowo naniosłam na serce odrobinę pasty strukturalnej i gotowe. Serce nakleiłam na podwójną bazę, dodałam ręcznie robione kwiatki, srebrną wstążkę i napis „Dla Ciebie”. Ja przygotowałam ją dla koleżanki, ale można podarować ją każdemu. Kartka posiada wymagany element – serce, dlatego zgłaszam ją na 14 wyzwanie – “Z Miłością” ogłoszone przez NAMASTE

1

Nowości w sklepiku

poniedziałek, Luty 3rd, 2014

Zmieniłam usytuowanie naszego sklepiku. Można go teraz znaleźć tutaj. Oferujemy w nim nasze sztandarowe produkty  a więc różnego rodzaju pudełka. Uzupełnieniem do pudełek mogą być poszewki na poduszki. Świetnie będą razem wyglądać w pokoju. Dla kobiet lubiących wyróżniać się z tłumu proponujemy nietuzinkowe torebki.  Dodatkowo oferujemy kartki na różne okazje oraz zaproszenia. Te drugie jednak zostaną wpisane w terminie późniejszym. Oto fragment naszej oferty:

Karteczka, pudełko a może jeszcze coś innego.

środa, Styczeń 15th, 2014

Najczęściej spotykaną formą jest na pewno kartka okolicznościowa, później pudełka niespodzianki (exploding box) a gdzieś na końcu book box, shadow box czy ramki. Do tej listy ja dodam dzisiaj kolejną formę a mianowicie szafę. :-D. Przygotowałam ją dla pasjonatki ciuchowych zakupów. Jeśli chcesz podarować komuś naprawdę nietypowy i jedyny w swoim rodzaju prezent to pomyśl o nas.

Kartki, karteczki

środa, Grudzień 4th, 2013

Dalej jesteśmy w temacie świątecznym. Dostałam w tym roku w prezencie śliczne grafiki. Skrzętnie je wykorzystałam i oto efekt moich starań.

Złociście

piątek, Październik 11th, 2013

“Złociście” to kolejne wyzwanie, tym razem Projektu Wagi Ciężkiej (PWC). Praca jaką zgłaszam  to kartka przygotowana z okazji Złotych Godów. Wykorzystałam motyw złotego serca zrobionego za pomocą pistoletu z gorącym klejem. Tym razem jednak serce ma w środku małą ramkę w którą wstawiłam napis pozyskany z blogu Jolagg. Złota kokardka i bordowe kwiaty – gnieciuchy dopełniają kompozycji. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

First Christmas

czwartek, Październik 3rd, 2013

“First Christmas” to kolejne wyzwanie w Craft-Szafie.  Warunki jakie trzeba spełnić to:

- praca musi nawiązywać do tego co jako pierwsze kojarzy Wam się z Bożym Narodzeniem
- w pracy należy użyć chociaż jednego stempelka ( napis lub obrazek ) o tematyce świątecznej

Mnie zawsze Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem, domowym ciepełkiem i fantastycznymi świątecznymi zapachami. Dlatego w mojej pracy główny motyw to śnieżynka. Przewrotnie ubrana cieplutko, aby nam się nie roztopiła :-). Drugi warunek również spełniony, bo karteczka zawiera napis.

Eksperymenty – ciąg dalszy

poniedziałek, Wrzesień 23rd, 2013

Po mozaikach przyszła kolej na dalsze eksperymenty. Swego czasu przeglądając blog KittieKraft zauroczyłam się tą karteczką a raczej tym ażurowym sercem. Gdybym posiadała tak piękny wykrojnik lub gotowy scrap to dawno zrobiłabym z nim jakąś pracę. Jest takie powiedzenie: potrzeba matką wynalazku. Skorzystałam z tej maksymy. Wzięłam kawałek szkła, pistolet na gorący klej i zrobiłam sobie ażurowe serce. Wykończyłam złotym woskiem do postarzania i tak oto otrzymałam piękne serducho. Teraz wystarczyło już tylko zrobić kartkę. Mam w zanadrzu jeszcze jedną pracę, gdzie połączyłam kilka technik, ale to może już innym razem.

Mozaika

sobota, Sierpień 24th, 2013

Dzisiaj moje eksperymenty. Szukając inspiracji zajrzałam na stronę Splitcoaststampers . Przeglądając ją, natrafiłam na bardzo fajną technikę robienia mozaik ze skorupek jajek. Spodobał mi się efekt końcowy, więc postanowiłam spróbować. Chcieć to jedno a mieć do tego odpowiednie materiały (oprócz skorupek oczywiście) to drugie. W tej technice wykorzystuje się różnokolorowe tusze których w tym momencie nie posiadam. Poradziłam sobie wykorzystując stare mazaki i zmywacz do paznokci Z tych materiałów zrobiłam mozaikę na pierwszej kartce. Serce z drugiej docelowo miało być białe i czarnymi żyłkami i tutaj poległam. Wszystko wychodziło nie tak jak chciałam. Summa summarum skorzystałam z farb akrylowych
a serce otrzymało także czerwony kolor. Jestem jednak zauroczona uzyskanym efektem. Jedna i druga mozaika polakierowana lakierem do spękań. Pokazałam moje prace rodzinie i czerwone serce zostało „porwane”, kartka z pomarańczowymi kwiatami czeka na właściciela.