Archiwum dla ‘Porady dekoratorskie’ Kategorii

W tonacji green

sobota, Październik 8th, 2016

Dzisiaj czas na dekorację kościoła. Kolorystyka biało – zielona. Dekoracja stonowana. Bukiet pod ołtarzem jest odzwierciedleniem bukietu, który robiłyśmy przy okazji innej dekoracji. Kompozycja bardzo spodobała się Młodej Parze, stąd wybór padł na nią. Krzesła ubrane w pokrowce i biały tren, przewiązane zieloną szarfą. Na balaskach zielone świece w szklanych wazonach a na ławkach białe kokardy z mini bukiecikami. Do kompletu bukiet ślubny i butonierka dla Pary Młodej oraz bransoletka i butonierka dla świadków.

P1010301a  P1010305a  P1010308a
P1010311a  róża_gożdzik_eustoma

Róża w roli głównej

wtorek, Wrzesień 6th, 2016

Ten ślub przygotowaliśmy razem z Parą Młodą na odległość – mailowo. Przyszli małżonkowie mieszkają za granicą, ale swój najważniejszy dzień chcieli uczcić z bliskimi w Polsce. Ustalona kolorystyka – biało-czerwona a kwiat przewodni – róża. Czerwień to intensywny kolor stąd przez środek stołów tylko delikatny szlaczek w płatków. Za miejscem PM jest dosyć specyficzna dekoracja, którą podkreśliłyśmy główkami czerwonych róż a we wnęce ustawiłyśmy bukiet kwiatów.

P1000462a   P1000466a   P1000468a

P1000472a   P1000486a   P1000497a

P1000490

A może wianek?

poniedziałek, Maj 4th, 2015

Po raz kolejny miałyśmy przyjemność rozpocząć sezon ślubny od bardzo ciekawej dekoracji. Jej motywem przewodnim była kolorystyka i charakter wianka, jaki zamiast tradycyjnego welonu miała założony na głowie Panna Młoda. Styl folkowy idealnie pasował do jej osobowości.
Naszym zadaniem było przystrojenie malutkiego kościółka w którym odbyła się ceremonia, wykonanie bukietu ślubnego oraz dekoracja samochodu. Kwiaty wykorzystane w tej kreacji odpowiadały w dużej mierze gatunkom a na pewno kolorystyce sztucznych kwiatów z wianka.
Zdjęcie bukietu dzięki uprzejmości Pary Młodej wykonane przez KARETTA.PL – Fotografia

bukiet ślubny

dekoracja nawy głównej  dekoracja krzeseł

dekoracja auta

Zielone jabłko po raz drugi

poniedziałek, Październik 13th, 2014

Pani Młoda zachwycona naszą dekoracją w której główną rolę odgrywały zielone jabłka, poprosiła nas o zrobienie podobnej z takim samym motywem. Sala bardzo kameralna z dużą domieszką ciemnego brązu we wnętrzu. Kolorystyka biało zielona bardzo ją rozjaśniła. Dekoracje kwiatowe ułożone zostały na wysokich wazonach z kremowych róż i goździków z dodatkiem zielonego santini. Ze względu na połączenie stołu Pary Młodej ze stołem gości zaproponowałyśmy zrezygnowanie z typowego bukietu głównego na rzecz trzech rzędów małych lampioników z tealight’ami pomiędzy które położono kilka zielonych jabłek. Zielone jabłka stały się także bazą dla winietek w kształcie listka.

P1090959 P1090956 P1090971 P1090980

Krzesła Pary Młodej w zaskakującej aranżacji

niedziela, Lipiec 20th, 2014

Sezon ślubny trwa a my jakoś mało na ten temat publikujemy. Trudno się zdecydować na jakąś konkretną dekorację. Pokażę Wam w takim razie tegoroczną nowość w dekoracji kościoła. W ramach wymiany barterowej jedna z zaprzyjaźnionych rękodzielniczek wykonała dla nas piękne nakrycia na oparcia krzeseł Pary Młodej według naszego pomysłu. Miałyśmy już przyjemność wykonać dekorację z ich udziałem. Dekoracja prezentowała się rewelacyjnie a Pani Młoda była zachwycona.

koronkowa dekoracja1  koronkowa dekoracja2

Ekspresowo i skromnie

sobota, Maj 10th, 2014

Ekspresowo, bo dekoracja zlecona w wielkim tygodniu a wesele odbyło się w poświąteczny wtorek. Skromnie, bo dekoracja minimalistyczna i bez pokrowców na krzesła. Największe obawy miałam co do asortymentu kwiatów w hurtowni. Musiałam zdać się na to co będzie, nie było czasu na ekstra zamówienie. Ustaliłyśmy tylko z klientką, że kwiaty mają być w tonacji biało zielonej a kompozycje  wysokie. Bukiety ułożone zostały z pistacjowej eustomy, białych róż avalanche, goździka pierzastego
i zielonego santini.

Jemioła i czerwone róże

poniedziałek, Marzec 3rd, 2014

Kolejny zimowy ślub (z założenia, bo w tym roku zima zrobiła nam psikusa). Dekoracja także nawiązująca do tej pory roku. Kolorem uzupełniającym biel została czerwień, która pojawiła się również w ubiorze Pary Młodej. Na stołach gości zawitały wysokie lampy, które pięknie rozświetlały przestrzeń wokół. Pomiędzy nie, ustawiałyśmy niewielkie kompozycje z róż i jemioły. Bukiet przed Parą Młodą także nawiązywał do zimy. Biała zapora ułożona na kształt fali przyozdobiona została oczywiście różami i jemiołą. Drzwi za Parą Młodą skrzyły perłowymi girlandami a u góry podświetloną jemiołą.

Niedocenione lilie

niedziela, Luty 9th, 2014

W dekoracjach ślubnych bardzo rzadko zdarza się, aby Para Młoda zdecydowała się na lilie. Nie wiem dlaczego. Może powodem jest przekonanie o ich intensywnym zapachu, choć lilie azjatyckie go nie posiadają. A może fakt, że lilie, które nie mają usuniętych pylników strasznie brudzą. Moim zdaniem lilie to taki niedoceniony ślubny kwiat, pomimo, iż do bukietów oprócz kwiatów można wykorzystać także pąki. Dlatego bardzo ucieszyłyśmy się, gdy jedna z par się na nie zdecydowała. Pani Młoda bukiet ślubny miała wykonany z białych lilii i różowych róż. Dokładnie te kwiaty zostały powtórzone w kompozycjach na sali. Oto efekt jaki uzyskałyśmy.

W zastępstwie mieczyka.

poniedziałek, Październik 28th, 2013

Zielone dekoracje z białymi mieczykami cieszą się ogromnym powodzeniem. Nic w tym dziwnego bo bardzo ładnie prezentują się na sali i wnoszą na nią powiew świeżości. Mieczyki to jednak kwiaty letnie
i poza sezonem, albo są niedostępne, albo bardzo drogie. Młodej Parze, która brała ślub na początku października i chciała właśnie w ten sposób udekorować salę zasugerowałyśmy inne rozwiązanie. Zaproponowałyśmy dosyć nietypowe bukiety. Ułożone zostały w zielonych wazonach z tiulową kryzą. Główne kwiaty w kompozycjach to białe eustomy (które również Pani Młoda miała w swoim bukiecie) uzupełnione zielonymi margaretkami „Anastasia green”. Uzyskałyśmy bardzo ciekawy efekt. Takie same kompozycje zostały powtórzone w bukiecie głównym. Zostały one jednak ułożone na trzech zielonych tacach, które rozdzielone zostały świecami. Drzwi przewiązane szeroką organzą, dodatkowo ozdobioną perłowymi serduszkami stanowiły tło za krzesłami PM.

Srebrny błysk

środa, Październik 2nd, 2013

Zaplanowałam, że dzisiejszy wpis będzie o dekoracji ślubnej. Chciałabym pokazać, że ciekawe dekoracje nie zawsze muszą obfitować w duże bukiety kwiatowe. Para Młoda zdecydowała się na kolor srebrny. Poszukiwanie odpowiedniego odcienia było sporym wyzwaniem. Zrobienie w poszukiwaniach jednego kroku dalej dałoby nam kolor szary a z drugiej strony nie miał to być błyszczący srebrny. Ten odcień zarezerwowany był dla paciorkowej girlandy oraz srebrnych obrączek wokół wazonów.

Na stołach gości ustawiłyśmy wysokie 90 cm wazony zakryte kratownicą z białych gałązek. W środku znalazły się goździki w próbówkach, Całość kompozycji uzupełniona została srebrną girlandą i srebrną błyszczącą opaską u góry wazonu. Kompozycja przed Parą Młodą to trzy kule z białych goździków, które nawiązywały do  bukietu ślubnego. Ciekawym elementem tej dekoracji była aranżacja drzwi na tle których ustawiono krzesła PM. Zdjęcie nie oddaje w pełni jej uroku. Dla wyjaśnienia – na mini karniszu zawieszone są biało srebrne wstążki o różnej szerokości. Góra wykończona cienką srebrną girlandą oraz perłowymi serduszkami. Pokrowce ze srebrną szarfą na krzesłach gości oraz białe serwetki przewiązane długą cieniutką wstążką dopełniły całości.

Dekoracja kościoła również utrzymana w srebrnej tonacji. Jednak o niej napiszę osobną notkę.