Archiwum dla ‘wyzwania’ Kategorii

Czerwone serduszko i literki

wtorek, Luty 18th, 2014

Dzisiaj przybywam z kolejną karteczką. Znowu recyklingowa, ale takie były wytyczne wyzwania u SZMEKa: „Ekologiczne Walentynki z czerwonym sercem”. Walentynki nigdy nie były moją mocną stroną, ale postanowiłam jednak zrobić po walentynkową kartkę i zgłosić ją do wyzwania. Kartka spełnia również warunek ogłoszonego przez PWC  ” Wyzwania literowego Frezji” zgłaszam więc ją i do tego wyzwania. Jako tło kartki wykorzystałam zamiennik folii bąbelkowej, baza serducha to szary papier, literki tekturowe
a czerwone serduszko drewniane. Wyszło bardzo ekologicznie.

Folia aluminiowa i co z tego wynikło.

sobota, Luty 15th, 2014

Opiszę Wam jak powstała moja kolejna kartka eksperymentalna. Lubię czasem bawić się w wymyślanie czegoś nowego. Po skorupkach jajek i gorącym kleju przyszła pora na spożywczą folię aluminiową. Pojawia się ona w sieci w różnych pracach, ale raczej nie w scrapkbookingu (ja przynajmniej nie zauważyłam). Tyle wstępu a teraz jak to zrobiłam. Z  kartonika wycięłam kształt serca i posmarowałam go klejem. Nakleiłam na tak spreparowany szablon (mocno dociskając) lekko pomarszczoną folię. Podwinęłam brzegi pod spód i odcięłam jej naddatek. Kolejną czynnością było pomalowanie serca białą farbą, której nadmiar natychmiast ścierałam. Farba została tylko na niewielkich fragmentach serca . Dodatkowo naniosłam na serce odrobinę pasty strukturalnej i gotowe. Serce nakleiłam na podwójną bazę, dodałam ręcznie robione kwiatki, srebrną wstążkę i napis „Dla Ciebie”. Ja przygotowałam ją dla koleżanki, ale można podarować ją każdemu. Kartka posiada wymagany element – serce, dlatego zgłaszam ją na 14 wyzwanie – “Z Miłością” ogłoszone przez NAMASTE

1

Siłownia Twórcza i nasze poszewki na poduszki

środa, Styczeń 1st, 2014

Dzisiaj pozostajemy jeszcze w klimatach świątecznych. Zgłosiłam do Siłowni Twórczej “Im bardziej pada śnieg” w Zakątku Kreatywnych Kobiet „Turkusowy hamak” dwie świąteczne poszewki na poduszki. Siłownia została zakończona, więc mogę je pokazać na naszym blogu. Poszewki te są pierwszymi z wielu, bowiem wprowadzamy do naszej oferty nowość. Do każdej naszej propozycji kartonażowej będzie możliwość dokupienia stosownej poszewki  w odpowiedniej oczywiście kolorystyce.

Prezent pod choinkę

poniedziałek, Grudzień 9th, 2013

Bombka 3D może być również doskonałym prezentem pod choinkę, dlatego zgłaszam ją na X wyzwanie u SZMEKa. Tym razem motywem przewodnim kompozycji jest kościółek.

Kartka świąteczna z motywem religijnym

piątek, Grudzień 6th, 2013

Pod takim tytułem Dea Art ogłosiło  świąteczne wyzwanie. Zgłaszam do niego kartkę wykonaną w formie book boxa. W środku przestrzenna szopka, więc główny warunek “motyw religijny” jest spełniony.

Złociście

piątek, Październik 11th, 2013

“Złociście” to kolejne wyzwanie, tym razem Projektu Wagi Ciężkiej (PWC). Praca jaką zgłaszam  to kartka przygotowana z okazji Złotych Godów. Wykorzystałam motyw złotego serca zrobionego za pomocą pistoletu z gorącym klejem. Tym razem jednak serce ma w środku małą ramkę w którą wstawiłam napis pozyskany z blogu Jolagg. Złota kokardka i bordowe kwiaty – gnieciuchy dopełniają kompozycji. Mam nadzieję, że Wam się spodoba.

First Christmas

czwartek, Październik 3rd, 2013

“First Christmas” to kolejne wyzwanie w Craft-Szafie.  Warunki jakie trzeba spełnić to:

- praca musi nawiązywać do tego co jako pierwsze kojarzy Wam się z Bożym Narodzeniem
- w pracy należy użyć chociaż jednego stempelka ( napis lub obrazek ) o tematyce świątecznej

Mnie zawsze Boże Narodzenie kojarzy się ze śniegiem, domowym ciepełkiem i fantastycznymi świątecznymi zapachami. Dlatego w mojej pracy główny motyw to śnieżynka. Przewrotnie ubrana cieplutko, aby nam się nie roztopiła :-). Drugi warunek również spełniony, bo karteczka zawiera napis.

Może posurfujemy?

środa, Sierpień 28th, 2013

Craft Szafa ogłosiła 17 wyzwanie pod tytułem “Wodne inspiracje” Pomyślałam sobie, że zgłoszę taką pracę inspirowaną morzem i surfowaniem.

Młodej Parze

poniedziałek, Czerwiec 10th, 2013

DeaArt ogłosiło kolejne IX wyzwanie zatytułowane właśnie Młodej Parze. Postanowiłam do niego również zgłosić swoją pracę. Jest nim ślubny shadow box, który oczywiście posiada wymagany element a mianowicie wizerunek Młodej Pary.

Dziecięco

niedziela, Czerwiec 9th, 2013

Na blogu Silesian Craft ogłoszono kolejne wyzwanie tym razem z Anulą pod w/w tytułem. Zdecydowałam się w nim uczestniczyć zgłaszając book boxa w wersji 3D przygotowanego na roczek pewnej dziewczynki. Do realizacji tej pracy wykorzystałam postać dziewczynki z obrazów Donalda Zolana.